Metody wysyłki na Aliexpress

0

Decydując się na metodę wysyłki, użytkownik napotyka kilka opcji, które oferuje platforma AliExpress. Ale która z nich jest najbardziej korzystna ze wszystkich? Nasz przewodnik ma wszystko, co musisz wiedzieć, aby uzyskać najlepsze z aliExpress zakupy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się!

Przeglądasz przez długi czas, porównując specyfikacje, czytając recenzje, studiując rabaty i promocje na AliExpress, i wreszcie, znalazłeś idealną ofertę! Teraz nadszedł czas, aby wybrać metodę dostawy dla twojej przesyłki.

Skąd pochodzi AliExpress?

Większość sprzedawców na AliExpress ma siedzibę w Chinach i wysyła paczki na całym świecie. Poza tym jedną z głównych zalet AliExpress nad innymi platformami jest dostępność magazynów w różnych krajach. Często pozwala znacznie skrócić czas wysyłki i wyeliminować konieczność płacenia dodatkowych podatków.

Jednak nie wszyscy sprzedawcy mają magazyny poza Chinami. Jeśli chcesz kupić coś, co szybko dotrze, upewnij się, że filtrujesz listę wyników wyszukiwania według kraju wysyłki.

Jak długo AliExpress trwa do dostarczenia?

Ludzie z sąsiednich lokalizacji Chin są zazwyczaj pierwszymi, którzy otrzymują zamówienia. Niemniej jednak, jeśli twój kraj stanie się gospodarzem magazynu sprzedającego, otrzymasz swoje towary w krótkim czasie. Ale jakie metody wysyłki oferuje Aliexpress i które z nich wybrać?

Wszystkie metody można z grubsza podzielić na trzy typy:

 • Wysyłka niezarejestrowana. Ta metoda jest odpowiednia dla małych, tanich towarów, które mieszczą się w miękkiej torbie. Zwykle nie można śledzić przesyłki i nie otrzymasz powiadomienia o dostawie. Listonosz dostarcza takie małe paczki na pocztę lub bezpośrednio do skrzynki pocztowej. Nie ma potrzeby podpisu ani dowodu odbioru.
 • List polecony. Jest to najczęstszy rodzaj dostawy wśród sklepów na AliExpress. Po zakupie otrzymasz kod do śledzenia przesyłki. Listonosz będzie musiał osobiście oddać zakup i otrzymać podpis potwierdzający. Alternatywnie, listonosz zostawi zawiadomienie, aby odebrać towar z lokalnej poczty.
 • Dostawa do prywatnego kuriera. Ta opcja wysyłki jest najlepsza dla cennych, delikatnych, drogich i nieporęcznych produktów. Twój zakup będzie podróżował w najlepszych warunkach i pod ochroną prywatnej firmy. Przesyłka przybędzie znacznie szybciej, ale ten rodzaj dostawy jest najdroższy i prawie zawsze podlega dodatkowym kosztom w urzędzie celnym.

Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej typowym metodom dostarczania AliExpress z tych kategorii.

1. AliExpress Standardowa wysyłka

AliExpress Standard Shipping to firma logistyczna należąca do Alibaba Group. Istotą tej metody jest to, że pośrednik pojawia się między nadawcą a odbiorcą – działem logistycznym AliExpress. Tak więc, w innych opcjach dostawy, łańcuch pojawia się w następujący sposób:

Sprzedawca -> Usługa kurierska -> Klient

W przypadku AliExpress Standard Shipping łańcuch śledzenia wygląda następująco:

Sprzedawca -> Magazyn AliExpress (dział logistyki) -> Usługa kurierska -> Klient

Zaletą tej opcji jest to, że proces wysyłki i utworzenie numeru śledzenia znajdują się pod kontrolą przedstawicieli AliExpress. AliExpress Standard Shipping współpracuje z wieloma przewoźnikami pocztowymi i kurierskimi: Singapore Post, Posti Finland, Correos i innymi usługami na całym świecie.

Zazwyczaj nie jest to najtańszy rodzaj dostawy. Jednak niezawodność również wzrasta: przesyłka będzie miała szczegóły śledzenia, a szybkość transferu jest stosunkowo szybka. Średni czas dostawy paczek za pośrednictwem AliExpress Standard Shipping wynosi 15-45 dni. AliExpress posiada również przesyłki premium. Średnia prędkość podróży dla paczek premium wynosi 7-15 dni.

2. Cainiao Super Economy Global

Cainiao, spółka zależna Alibaba Group, uruchomiła nowy rodzaj dostawy na Aliexpress w dniu 20 czerwca 2018 r. – Cainiao Super Economy. Pomimo stosunkowo nowego, ta metoda wysyłki jest bezpośrednim konkurentem od dawna opcje dostawy, takich jak China Post Ordinary Small Packet Plus, Yanwen Economic Air Mail, SF Economic Air Mail i SunYou Economic Air Mail.

Usługodawca uruchomił również Cainiao Super Economy for Special Goods 25 września. Jest nieco droższy niż zwykły Super Economy, ale ma szerszą listę towarów dozwolonych do transportu.

Logistyka tej metody przebiega bezpośrednio przez własną platformę Cainiao. W większości krajów standardowa opcja dostawy Cainiao jest dostępna tylko dla towarów, które są warte mniej niż 5 USD i ważą nie więcej niż 2 kg. Wysyłka trwa około 30-50 dni, z zabezpieczonym terminem dostawy w ciągu 60 dni.

Informacje o śledzeniu dla tej opcji dostawy są dostępne tylko w Chinach. Numery śledzenia przesyłek następującego typu to:

 • Ua.. 9 cyfr .. HK dla Cainiao Super Economy
 • Ug.. 9 cyfr .. HK dla Cainiao Super Economy dla towarów specjalnych

3. Chiny Post Zwykły Mały Pakiet Plus

China Post Ordinary Small Packet Plus jest jedną z metod wysyłki, którą sprzedawcy wybierają dla tanich towarów z bezpłatną wysyłką. Może być wymieniony wśród opcji dostawy lub pojawić się jako Metoda wysyłki sprzedających.

Średni czas dostawy przy użyciu tej metody wynosi 20-60 dni. Numer śledzenia może być wyświetlany w następujący sposób:

 • 11 cyfr
 • 11 cyfr + BJ
 • Ponownie…… En

4. Ekspres Yanwen

Yanwen Express jest popularną usługą doręczania paczek, często używaną przez chińskich sprzedawców ze względu na ugruntowane i zróżnicowane metody wysyłki. Yanwen oferuje wysyłkę i śledzenie od drzwi do drzwi, bezpłatne opakowania wtórne i profesjonalne konsultacje.

Yanwen Express współpracuje z wieloma międzynarodowymi usługami pocztowymi, takimi jak China Post, DHL Global Mail, Malaysia Post, Finland Posti itp. Dlatego Yanwen udaje się zaoferować efektywne metody dostawy pod względem szybkości i kosztów.

Najczęstszą metodą wysyłki jest Yanwen Economic Air Mail, który jest idealny do transportu małych towarów zakupionych online od chińskich sprzedawców. Jest to tania, a jednocześnie stosunkowo szybka dostawa.

Podobnie jak wiele tanich usług logistycznych, yanwen Economic Air Mail śledzenia jest najczęściej dostępne tylko w Chinach. Przypisany numer śledzenia Yanwen Economic zazwyczaj następuje wzór jak w LP00012345874301. Lokalny przewoźnik może przypisać nieobcesłowiowy numer przesyłki po przybyciu do kraju przeznaczenia.

Yanwen Economic Air Mail ma również numery takie jak UA123456789YP, UB123456789YP, itp. Takie paczki docierają średnio w ciągu 25-30 dni.

Yanwen Logistics wysyła również paczki z pełną identyfikowalnością. Następujące numery Yanwen Express wyglądają następująco:

 • VR123456786YP
 • UR123456789YP
 • RH123456789CN

Takie przesyłki mają numery śledzenia formatów międzynarodowych i są śledzone do momentu dostarczenia do odbiorcy.

5. SunYou Ekonomiczna Poczta Lotnicza

SunYou Post AM jest opłacalną metodą wysyłki wspólną na AliExpress. Wielu sprzedawców używa go do wysyłania małych przedmiotów. Średni czas dostawy z SunYou Economic Air Mail wynosi 40-60 dni.

Numer śledzenia dla tej metody dostawy nie jest międzynarodowy (nie można go śledzić na terytorium kraju docelowego) i wygląda następująco:

 • SY0000000000
 • LP00000000000
 • SYXXX000000000

W przypadku nieobcesłowych przesyłek mogą wystąpić opóźnienia. Wielu klientów narzeka na długą wysyłkę z SunYou. Jeśli wybrałeś go jako metodę wysyłki, śledź okres ochrony kupującego na swoim koncie. Gdy skończy się ochrona klienta, możesz otworzyć spór ze sprzedawcą, aby upewnić się, że Twoje pieniądze są bezpieczne.

6. China Post Registered Airmail

China Post Registered Air Mail to międzynarodowa poczta lotnicza małych paczek przez China Post o wadze do 2 kg, które mogą być w pełni śledzone. Jest dostępny dla 176 krajów na całym świecie. Jest to niezawodna metoda dostawy. Przedmioty są rzadko tracone i mają tendencję do przybycia w dobrym stanie.

Alibaba Group często używa go również do wysyłania zamówień za pośrednictwem standardowej wysyłki AliExpress. Po przetworzeniu zamówień w swoim magazynie pośrednik sklepu przenosi je do China Post. Ta metoda dostarczania używa numerów śledzenia, takich jak:

 • Liczba KN RP0000000SCN
 • RV00000000CN
 • RG00000000CN
 • RW00000000CN
 • RQ0000000CN
 • RF0000000CN

Obok AliExpress Standard Shipping, China Post Registered Airmail opcja dostawy jest często za darmo.

Te małe paczki docierają średnio do adresatów w ciągu 20-45 dni. Poza sezonem mogą przyjechać za dwa tygodnie. W przypadku przesyłek, które nie dotarły w ciągu 60 dni, AliExpress gwarantuje zwrot pieniędzy.

7. Poczta Singapurska

Singapore Post jest państwowym operatorem pocztowym Singapuru. Oferuje szereg usług zbierania, sortowania i dostarczania poczty krajowej i międzynarodowej. Wielu sprzedawców AliExpress używa Poczty Singapurskiej do wysyłki przedmiotów zabronionych przez tanie usługi dostawy China Post. Poza tym czas dostawy paczek przez Singapore Post jest znacznie krótszy niż w China Post.

W Chinach Singapore Post działa za pośrednictwem partnerów logistycznych, takich jak 4PX Express, którzy wysyłają paczki od kupca do Singapore Post. Numery śledzenia są zazwyczaj wyświetlane w następujący sposób:

 • RA123456785SG
 • CD123456785SG
 • EE123456785SG

Czasami zdarza się, że paczka śledzenia Singapore Post jest niedostępna przez jakiś czas. Wynika to z faktu, że 4PX Express często obsługuje przesyłkę jako pierwszą. Zamówienie zaczyna mieć informacje o śledzeniu na stronie 4PX Express, a dopiero po pewnym czasie paczka jest wysyłana do poczty singapurskiej.

8. Usługi prywatnego przewoźnika

Istnieje wiele firm transportowych, ale zazwyczaj sprzedawcy wolą powierzyć swój cenny ładunek sprawdzonym graczom rynkowym, więc można oczekiwać, że metody dostawy we wszystkich sklepach AliExpress będą w przybliżeniu takie same. Do firm prywatnych należą DHL, FedEx, UPS, EMS i inne.

Ceny usług prywatnego przewoźnika są wyższe niż w przypadku standardowych opcji dostawy. Zapewnia jednak ekspresową wysyłkę do niemal każdej części świata. Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe porównanie najpopularniejszych opcji dostawy na AliExpress.

Install Alitools

Jak dowiedzieć się, jakie opcje dostawy są dostępne?

Ważne jest, aby zrozumieć, że AliExpress jest platformą dla tysięcy sprzedawców detalicznych. Tak więc, każdy sklep zapewnia swój własny zestaw opcji wysyłki i jest odpowiedzialny za zapewnienie, że towary przybywają do klienta.

Aby dowiedzieć się, które metody dostawy są dostępne dla Twojego zamówienia, przejdź na stronę produktu. Tam algorytm przypisuje sugerowaną opcję wysyłki. Kliknij na niego, wybierz kraj docelowy i porównaj warianty według szacowanej dostawy, kosztu i dostępności śledzenia.

Która metoda wysyłki jest najlepsza?

Każda metoda dostawy ma swoje plusy i minusy. Jednak różnorodność metod wysyłki dostępnych na AliExpress pozwala użytkownikom wybrać opcję, która będzie najbardziej efektywna, aby zaspokoić ich potrzeby. Poniżej znajduje się porównanie kluczowych cech głównych opcji wysyłki AliExpress.

Funkcje Czas dostawy (dni) Waga przesyłki Parametry wysyłki (łączna suma 3 stron) Ceny Śledzenia Ograniczenia Ocena klienta (0-5)
Wysyłka standardowa AliExpress 15-45 Zależy od kraju/regionu. Do 30 kg Zależy od kraju/regionu. Nieprzekraczająca 300 cm zł. Tak Ścisłe zasady stosowane z bateriami. Brak dostaw kosmetycznych 4
Cainiao Super Gospodarka 30-50 Nie więcej niż 2 kg Płaskie sztyce: nieprzekraczająca 90 cm.
Zwinięte: 104cm długości i średnicy
Zależy od lokalizacji, w większości za darmo Tylko w Chinach Baterie, kosmetyki, urządzenia elektroniczne z bateriami wymienianymi przez użytkownika 4
Chiny Post Zwykły Mały Pakiet Plus 20-90 Nie więcej niż 2 kg Płaskie sztyce: nieprzekraczająca 90 cm.
Zwinięte: 104cm długości i średnicy
2.63$/100g i 1.90$ każdy dodatkowy 100g Nie Baterie, produkty z podejrzeniem baterii, długopisy laserowe, płyny, proszek, leki, narzędzia 4
Ekspres Yanwen 25-30 Nie więcej niż 2 kg Nie określono Zależy od kraju przeznaczenia
i wagi Od 3.26$/100g
Tylko w Chinach Towary specjalne ograniczone w niektórych krajach (tj. wewnętrzne wyroby elektryczne i stałe kosmetyki) 3
SunYou Ekonomiczna Poczta Lotnicza 40-70 Nie więcej niż 2 kg. Do 20 kg do niektórych krajów Maksymalna l + w + h <= 90 cm Zazwyczaj bezpłatna wysyłka lub nieprzekraczająca 5$ Tylko w Chinach Towary niebezpieczne, łatwopalne 2
Poczta lotnicza z pocztą lotniczą zarejestrowana w Chinach 20-45 Nie więcej niż 2 kg Maximum l + w + h <= 60 cm 3.66$/100g and 3.37$ every additional 100g Tak Zabawki, które wyglądają jak broń palna, przenośna elektronika, która zawiera baterie, kosmetyki, żywność, napoje 4
Poczta Singapurska (międzynarodowa: małe pakiety-zwykłe) 6-12 dni Nie więcej niż 2 kg 32cm
L 2,30
cm w 6,5 cm h
Już od 4.70$/100g Nie Towary niebezpieczne, czyli łatwopalne, baterie litowe 4.3
Ekspres DHL 15-45 days Nie więcej niż 2 kg 90cm² Starting from 18.83$/100g Tak Żywe zwierzęta, trofea zwierzęce, broń palna, gotówka, luźne kamienie szlachetne i półszlachetne 4.2
Ups 0-14 days Do 68 kg Do 274 cm długości Na podstawie stałej stawki i strefy docelowej. Już od 8.25$ Tak Alkohol, tytoń, rośliny, produkty psuwalne, towary niebezpieczne, metale szlachetne 4.1
EMS (ePacket) Zależy od kraju. 7 do 30 dni Do 2 kg Minimum 14 cm długości i 11 cm szerokości. Maksymalna l + w + h <= 90cm Starting from 22.24$/100g Tak Artykuły wybuchowe, palne, erozyjne i trujące. Przedmioty psuwalne, żywe zwierzęta, waluty 4.4

AliExpress Niuanse dostawy do rozważenia

Wybierając opcję wysyłki, pamiętaj, że ceny i szybkość dostawy w dużym stopniu zależą od specyfikacji zamówienia, takich jak:

 • Kraj wysyłki
 • Miejsce docelowe dostawy
 • Wielkość i waga przesyłki

W związku z tym wszystkie informacje o przewidywanym czasie dostawy przesyłki są szacunkowe i mogą się różnić.

Należy również pamiętać, że zmiana liczby towarów może mieć wpływ na opcję dostawy ze względu na ograniczenia wagowe w niektórych metodach. Dlatego, jeśli zdecydujesz się zamówić inną liczbę towarów, może być bardziej opłacalne użycie innej metody dostawy.

Czy AliExpress Standard Wysyłka warto czekać?

Jeśli wybrałeś produkt z Aliexpress Standard Shipping, sprzedawca wyśle towar do magazynu Aliexpress. Następnie usługa logistyczna określa, która firma jest szybsza i bardziej niezawodna, aby wysłać zamówienie do twojej lokalizacji i wysyła paczkę.

Zalety AliExpress Standard Shipping to:

 • Szybka wysyłka i dostawa bez opóźnień
 • AliExpress kontroluje numer śledzenia i proces wysyłki, a nie sprzedawcę
 • śledzenie na stronie AliExpress
 • brak ryzyka oszustwa ze strony sprzedawcy
 • paczka przybędzie z najszybszą i najbardziej wydajną opcją przewoźnika

Kolejnym plusem AliExpress Standard Shipping jest natychmiastowe połączenie zespołu obsługi klienta w przypadku sporu. Ponieważ platforma AliExpress jest odpowiedzialna za dostarczenie towarów, spór otwarty w związku z zamówieniem z tą metodą dostawy eskaluje automatycznie po otwarciu, a mediatorzy są bezpośrednio zaangażowani w Twoje pytanie.

Podsumowując, jest to doskonała niezawodna metoda, na którą warto poczekać ze względu na swoją wydajność i wysoki poziom bezpieczeństwa klienta.

Tanie i darmowe metody wysyłki AliExpress

Ogólnie rzecz biorąc, najszybsze metody dostawy na AliExpress nie są najtańsze. Jeśli jednak wolisz bezpłatną wysyłkę, ale nie potrzebujesz ekspresowej dostawy, nadal możesz otrzymać zamówienie dość szybko. Najlepsze najtańsze i najszybsze metody wysyłki AliExpress to:

 • Wysyłka standardowa AliExpress
 • Ekspres Yanwen
 • Poczta lotnicza z pocztą lotniczą zarejestrowana w Chinach
 • Cainiao Super Gospodarka
 • Chiny Post Zwykły Mały Pakiet Plus

Należy pamiętać, że cena dostawy różni się znacznie w zależności od lokalizacji adresatów. Dla każdego zamówienia, należy dokładnie sprawdzić opcje wysyłki, jak sprzedawca może oferować kilka przystępnych lub bezpłatnych wariantów z różnych okresów dostawy.

Szybkie metody wysyłki

W większości przypadków najszybsze metody wysyłki oferowane na AliExpress są prezentowane przez prywatne usługi przewoźnika, takie jak:

 • Dhl
 • Ups
 • Fedex
 • Ems

Ci dostawcy usług zwykle dostarczają paczki do miejsca docelowego w ciągu dwóch tygodni. Warto jednak pamiętać, że takie opcje dostawy mogą być dość kosztowne. Czasami cena takiej wysyłki może być dwukrotnie lub trzykrotnie wyższa od ceny zamówienia.

Jak śledzić moje zamówienie?

Aby śledzić korespondencję z AliExpress, przejdź do sekcji „Moje zamówienia”. Wybierz kolejność i kliknij link „Wyświetl dane”. Na tej stronie skopiuj numer śledzenia i wklej go do pola śledzenia witryny usługi dostawy wskazanego w zamówieniu.

Ten proces jest dość czasochłonny, zwłaszcza jeśli wolisz wiedzieć o wszystkich aktualizacjach dotyczących ruchów zamówienia. Istnieje jednak proste rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić swój wysiłek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy cookies, jak prawie każdy. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Akceptuję Czytaj więcej