Jak uniknąć kupowania podróbek na Aliexpress?

0

AliExpress to międzynarodowa platforma chińskiego giganta handlu detalicznego Alibaba Group, która rzuciła wyzwanie innym gigantom internetowym, takim jak Amazon i eBay. W tym przewodniku przeanalizujemy najczęściej kupowane kategorie produktów i powiemy, jak rozpoznać podrobione towary na AliExpress, zanim będzie za późno.

Co to są podrobione towary?

Podróbki są towarami przeznaczonymi do oszukiwania konsumentów i sprawiają, że myślą, że jest markowy i pochodzi od wiarygodnego producenta. Chociaż celowo są one wydają się prawdziwe, to rzadko znajduje odzwierciedlenie w jakości. Podrobione przedmioty są prawie zawsze gorszej jakości i nie działają prawidłowo.

Na najbardziej podstawowym poziomie, ludzie sprzedający podrobione towary kradną od Ciebie i właściciela marki. Niezależnie od tego, czy kupujesz je celowo, czy przez przypadek, pamiętaj, że produkty te mogą być niebezpieczne. Tylko z tego powodu musisz wiedzieć, jak rozpoznać takich sprzedawców na AliExpress.

Czy kupowanie towarów na AliExpress jest bezpieczne?

Tak, ale tak długo, jak wiesz, jak tam robić zakupy prawidłowo. Podobnie jak każdy inny rynek online, można natknąć się na pozbawionych skrupułów sprzedawców, co szybkie złotówki na AliExpress podróbki. Niestety, robią krzywdę prawdziwym firmom, które oferują bardzo dobre oferty.

Zalecamy podjęcie pewnych środków ostrożności przed dokonaniem zakupu. Ogólne wskazówki są przyjrzeć się bliżej sprzedawcy i jego opinie i przeczytać opisy produktów dokładnie. Ale istnieją szczegóły do rozważenia dla każdej kategorii produktów.

Czy kupowanie zabawek na AliExpress jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo jest sprawą najwyższej wagi, jeśli chodzi o produkty dla dzieci. Oto trzy najważniejsze rzeczy, na które powinieneś zwrócić się do ciebie przed dokonaniem zakupu:

 • Znaki bezpieczeństwa. Poszukaj różnych logo z ostrzeżeniami o wieku i oznakami zgodności z określonymi normami bezpieczeństwa. Jeśli produkty dla dzieci na AliExpress nie spełniają wszystkich odpowiednich wymagań bezpieczeństwa konsumentów, ochrony środowiska lub zdrowia, nie są one legalne.
 • Branding. Załóżmy, że widzisz zabawkę, która wygląda dokładnie tak samo jak niektóre znane marki (Disney, Marvel, Lego). Ale rzeczywista marka nigdzie nie można znaleźć na pozycji lub opakowaniu. Oznacza to, że podstępny sprzedawca próbuje wykorzystać rozpoznawalne cechy marki.
 • Prawa autorskie. W internecie dostępne są zasoby, w których możesz dowiedzieć się więcej o znakach praw autorskich dla określonych marek. Na przykład w przypadku zabawek Disneya powinieneś znaleźć „© Disney Enterprises. (od 1984 do chwili obecnej)”. Poszukaj najnowszych symboli i zwróć szczególną uwagę na czcionkę i rozmiar.

Czy to jest bezpieczne, aby kupić zegarki i akcesoria do zegarków na AliExpress?

Na stronie produktu i jej opisach przyjrzyj się uważnie:

 • Waga. Prawdziwe zegarki mają większą wagę do nich, ponieważ stali nierdzewnej, złota i innych metali jakości są znacznie cięższe niż metal nieszlachetny używany w knockoff zegarki.
 • Jakość zdjęć. Fotografie ujawniają, czy są jakieś zadrapania, błędnie napisane słowa lub łuszcząca się farba. Jeśli nie widzisz żadnych szczegółów, jest to silny wskaźnik, że zegarek jest fałszywy.
 • Czcionka. Większość replik nie może uzyskać właściwej czcionki. Na przykład, niektóre czcionki, które są odważniejsze i wyglądają lekko rozmazany w porównaniu do oryginalnych zegarków.

Czy kupowanie produktów elektronicznych na AliExpress jest bezpieczne?

Jest to jedna z najtrudniejszych kategorii. Należy pamiętać o następujących informacjach:

 • Funkcje. Podrobione telefony mogą mieć różne funkcje do oryginalnych modeli, takie jak dostępność kolorów, pojemność pamięci, megapiksele aparatu, jakość ekranu i system operacyjny. Upewnij się, że specyfikacje są zgodne z specyfikacjami na oficjalnej stronie producenta.
 • Dostępność. Fałszywe elektroniki mają tendencję do wylania na rynek, gdy prawdziwy model jest niedostępny lub niedostępny. Zachowaj szczególną ostrożność, gdy produkt jest najbardziej poszukiwany.
 • Gwarancja. Gwarancja powinna obiecać wymianę lub naprawę, jeśli coś pęknie. Upewnij się również, że informacje o gwarancji są zgodne z zakupiem produktu.

Czy to jest bezpieczne, aby kupić telefony na AliExpress?

Zarówno ogólna elektronika, jak i telefony mają podobne zasady, aby zweryfikować ich autentyczność. Ale jest jeden konkretny znak legitymacji dla telefonów, który jest numerem International Mobile Equipment Identity (IMEI). Zapytaj sprzedawcę o numer IMEI telefonu i użyj specjalnych narzędzi, aby poznać kraj produkcji, producenta i typ modelu.

Czy to jest bezpieczne, aby kupić laptopa na AliExpress?

Podobnie zapoznaj się ze specyfikacjami technicznymi, wyglądem, oznaczeniami marki i wszelkimi unikalnymi szczegółami. Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się kupowania technologii, takich jak laptopy, ponieważ nawet jeśli kupujesz legalne produkty, może nie iść tak dobrze z zwyczajami.

Install Alitools

Czy to jest bezpieczne, aby kupić ubrania na AliExpress?

Jest to jedna z najbezpieczniejszych kategorii produktów do kupienia na AliExpress. To powiedzia, należy nadal uważać na te funkcje:

 • Szczegóły. Szwy powinny być proste i zawierać przyzwoitą liczbę szwów na cal kwadratowy, mocowania powinny czuć się ciężkie, a zamki błyskawiczne powinny mieć matowe wykończenie.
 • Logo. Logo powinno wyglądać idealnie, bez żadnych szczegółów. Ponadto, większość ściąga zamek błyskawiczny, tabliczki znamionowe, a nawet wewnątrz okładziny będą miały logo wygrawerowane, a nie stemplowane.
 • Dokumentacja. Dotyczy to głównie odzieży designerskiej i ekskluzywnej. Jeśli nie ma żadnych dowodów tożsamości lub dokumentacji oferowane, są to najprawdopodobniej fałszywe produkty.

Czy to jest bezpieczne, aby kupić buty na AliExpress?

Zakup butów online jest trudne zadanie, jak jest, nie wspominając, ryzyko coraz scammed. Na szczęście istnieją oczywiste oznaki podrabiania butów:

 • Zdjęcia butów stockowych. Zdjęcie buta stockowego jest bardziej estetyczne, ale nie mówi nic o tym, czy para rzeczywiście istnieje i jej stan.
 • Nieistniejące modele. Sprzedawca może oferować przedmioty, które nie zostały wyprodukowane przez markę. Podrabianych producentów popełnia ten błąd częściej niż myślisz.
 • „Niestandardowy”, „wariant” lub „próbka”. Unikaj elementów, które mają te słowa w opisie. Terminy te zasadniczo wskazują, że element jest fałszywy.

Czy to jest bezpieczne, aby kupić torby na AliExpress?

Sprawdź te funkcje, aby dostrzec fałszywą torbę:

 • Numer seryjny. Marki mają różne formaty dla swoich numerów seryjnych, więc upewnij się, że robisz swoje badania.
 • Podszewka. Nie są prawdopodobne, aby znaleźć dobry widok na wnętrze fałszywej torby. Prawdziwy powinien być doskonały i dokładnie taki sam odcień jak prawdziwy, a nie bliskie przybliżenie.
 • Liczba sprzedanych toreb. Detaliści, którzy sprzedają śmiesznie dużą liczbę modeli, mogą sprzedawać knockoffs, a nie prawdziwy artykuł.

Czy to jest bezpieczne, aby kupić makijaż i kosmetyki na AliExpress?

Makijaż i kosmetyki to produkty, których należy bardzo ostrożnie podchodzić. Ponieważ idą na twarzy, musisz być absolutnie pewny swojej jakości. Należy zwrócić uwagę na:

 • Kod kreskowy. Pobierz skaner kodów kreskowych lub wpisz go w pasku wyszukiwania Google. Jeśli jest to prawdziwe, szczegóły produktu powinny się pokazać.
 • Odcienie. Fałszywe cienie do powiek, rumieniec, szminki i proszki zazwyczaj mają coś off o ich odcień.
 • Opakowanie. Małe rozbieżności, takie jak czcionka, kolor, rozmiar, a nawet wykończenie opakowania są oznakami podróbki.

Najważniejsze wskazówki dotyczące pozyskiwania produktów firmy AliExpress

Teraz, gdy dowiedziałeś się bardziej szczegółowych informacji, zaokrąglijmy ten przewodnik z podstawowymi praktykami, które powinni przestrzegać wszyscy kupujący.

Udostępniamy te wskazówki specjalnie do wykrywania podrabianych produktów na AliExpress. Ale nie ma większych zagrożeń niż na innych podobnych platformach. Zasady te obowiązują zawsze, gdy robisz zakupy online.

Recenzja produktu

Jest to krytyczny wymóg, aby upewnić się, że masz odpowiednie produkty w odpowiedniej cenie, która jest najlepiej dopasowana do Twojego pragnienia. Dostaniesz ogólne pojęcie o popularności produktu, doświadczenia innych ludzi z nim, i być może prawdziwe obrazy dołączone. Należy pamiętać, że podobnie jak produkty mogą być fałszywe, trzeba być w stanie na miejscu fałszywe opinie, jak również.

Ocena gwiazdek produktu

Powyżej opisu produktu zobaczysz ogólną ocenę i liczbę recenzji, które ma. Idealnie, należy dążyć do 4,0 gwiazdki lub wyższej. Ponadto, należy zwrócić szczególną uwagę na to, ile osób oceniło i przejrzał ten produkt i jak pouczające są – jeśli pozostawia wiele do życzenia, ocena nie pomoże.

Wynik opinii sprzedającego

Ciągły strumień pozytywnych opinii, a następnie dobry wynik są zawsze dobrym znakiem. Sprawdź, jak długo sprzedający był na platformie i jak wchodzi w interakcje z innymi kupującymi. Opinie, które ludzie zostawiają, mogą być odwzajemnione przez sprzedającego, a to powinno dać ci wskazówkę, z jakim sprzedawcą masz do czynienia.

Logo i inne znaki towarowe

Wspomnieliśmy już o tym punkcie dla niektórych podrobionych produktów AliExpress, ale patrzenie na logo i znaki towarowe jest w rzeczywistości ważne dla wszelkiego rodzaju zakupów. Duży gratisów fałszywych towarów jest logo / znaki towarowe są w niewłaściwym miejscu, rozmiar, kolor, czcionka, materiał, itp. Co gorsza, mogą być błędnie napisane i wyglądają niechlujnie ogólnie.

Inne produkty i gwarancje dostawcy

Jeśli sprzedawca oferuje bardzo szeroką gamę produktów różnych marek, powinieneś być podejrzliwy wobec nich. Zwłaszcza jeśli wszystkie z nich są bardzo tanie. Dodatkowo, odnoszą się do gwarancji sprzedawcy, gdzie należy znaleźć hojne gwarancje. Na przykład odpowiednia gwarancja na elektronikę powinna wynosić 1-5 lat.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy cookies, jak prawie każdy. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Akceptuję Czytaj więcej