Mezoterapia

Coraz większą popularnością wśród Polek cieszą się zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Kobiety coraz większą wagę przykładają do wyglądu i sięgają po wiele środków, aby uzyskać perfekcyjny wygląd. Czasem kończy się to wizytą u chirurga plastycznego, który jest już ostatecznością. Jednak wcześniej warto zasięgnąć porady doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który bez konieczności użycia skalpela potrafi poprawić nasz wygląd. Istnieje zabieg, który pomaga na wielu płaszczyznach, a nie jest jeszcze tak dobrze znany wśród Polek, jak popularna operacja plastyczna. O czym mowa? Zabieg ten nazywa się mezoterapia. 

 

Czym jest mezoterapia?

Odpowiedzią na wiele problemów może być jeden nie-chirurgiczny zabieg – mezoterapia. Jej skuteczność bazuje na podskórnym aplikowaniu aktywnych preparatów, których codziennie stosowane kosmetyki nie dostarczają w wystarczających ilościach, a które znacząco poprawiają kondycję skóry. Mezoterapia już od ponad  60 lat jest z powodzeniem stosowana w specjalistycznych gabinetach lekarskich i kosmetycznych w celu poprawy wyglądu skóry i jej odmłodzenia. Z czasem zabieg znalazł zastosowanie w zwalczaniu licznych niedoskonałości. Dzisiaj mezoterapia pozwala nie tylko na rewitalizację zmęczonej i przesuszonej skóry, poprawę jej elastyczności, umożliwiając tym samym skuteczną profilaktykę przeciwzmarszczkową, ale także stosowana jest do zwalczania blizn potrądzikowych czy przebarwień. Coraz częściej zabieg jest wykorzystywany do walki z cellulitem a nawet w leczeniu i profilaktyce łysienia, ponieważ skutecznie przywraca właściwe mikrokrążenie skóry dzięki czemu stymuluje wzrost włosów.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Zasadniczym celem mezoterapii jest dotarcie z aktywnymi preparatami w głąb skóry. Można tego dokonać na kilka sposobów – metodą igłową lub bezigłową. Różnica polega przede wszystkim na wykorzystaniu do zabiegu różnych urządzeń. Mezoterapia, niezależnie od rodzaju, nie jest szczególnie inwazyjna, jednak wybór sposobu jej przeprowadzenia może być podyktowany brakiem odporności na choćby nieznaczny dyskomfort bólowy. Ponadto, w zależności od rodzaju zabiegu, różny może być czas jego trwania czy czas odczuwania podrażnień już po zakończeniu ingerencji w tkankę. Mezoterapia igłowa polega na delikatnym nakłuwaniu skóry co pozwala na szybkie i skuteczne przedostanie się odpowiednich preparatów w głąb skóry. Mezoterapia bezigłowa, jak sama nazwa wskazuje, pomija użycie igieł zastępując je impulsami elektrycznymi. Szczególną popularność zyskuje ostatnio  wykorzystanie w mezoterapii nanotechnologii.

Mikro i nanoigiełki w mezoterapii

Mezoterapia może nieznacznie podrażniać skórę wrażliwą i naczynkową. Dzisiejsza technologia i na to znalazła sposób, tworząc rozwiązanie zupełnie innowacyjne i bezbolesne – mikro i nanoigiełki. Wyposażone w nie, specjalnie zaprojektowane urządzenia do frakcyjnych nakłuć naskórka, spełniają swoją funkcję zupełnie bezboleśnie i niemal niezauważalnie. Podczas gdy efekt końcowy wprowadzenia aktywnych preparatów zostaje osiągnięty, do tego w krótszym czasie.

Dla kogo mezoterapia?

Mezoterapia to rozwiązanie dla każdego. Jak widać, sposób jej przeprowadzenia może być indywidualnie dopasowany do preferencji pacjenta. Punktem wyjścia dla każdego specjalisty jest odpowiednio przeprowadzony wywiad, który pomaga ustalić czego oczekuje pacjent i jak to osiągnąć w sposób komfortowy i możliwie najmniej inwazyjny. W obliczu dzisiejszej technologii i specjalistycznej wiedzy mezoterapia stanowi kosmetyczny standard w trosce o wygląd skóry.

Jak widzicie zanim zdecydujecie się na bolesną operację z zakresu chirurgii plastycznej, warto zastanowić się nad mniej inwazyjną mezoterapią. Zabieg ten naprawdę może zdziałać cuda, a jednocześnie poprawić waszą samoocenę i wygląd. Wystarczy poszukać w Waszym mieście lekarza medycyny estetycznej, który z pewnością odpowie na wszelkie Wasze pytania.

 

chirurgia plastycznamedycyna estetycznamezoterapia